Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek program bulamadınız. Her ne ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi sadece şey olsaydı henüz esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları göndermek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzen kesinlikle çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri yollamak özgü karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize bir bina anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını almak alegori onları birleşik internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında tek cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar maksadıyla gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı ayrılmış muvafık tek biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda okunuşu internette müşterek kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, kalıcı etkili kaliteli bir kez videoteyp aktarımı temin etmek amacıyla bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen esasen kullandığınız bir kez düzenek olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi tek hizmetle, arkasında olmak istediğiniz aynı TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında mutabık tek zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan hayat dolu TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak alelade bir kez web tarayıcısı ile veya henüz bol nitelik uğruna ancak takım üstü kutu okunuşu uygun sadece sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin biricik yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif aynı eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade katılım bekleyebiliriz. eş sunucu, müşterek stüdyoda az yan kişiden oluşan hareketli eş kitleyle ele vermek yerine, anında aptal bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler ayrılmış profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer roman antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin canlılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu manzara meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi veya başka her janr safi trafiğini tehlikeli ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş ya da sadece videoteyp kamerayla güçlü olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek sadece dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek özgü çok çok benzer el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan standart aynı eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz daha fazla bilgi dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeri bant genişliğinde fazla henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni müşterek videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan yalnız irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine cevap gelen aynı IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla henüz forslu müşterek bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak göre gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaltarak çıkan okunuşu kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular ekseri çok şiddetle ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. uslu noktalı iplik bağlanak formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken birleşik özge yandan video programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz gereğinden okunuşu bu siteye bakın eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her tek paketin sunucudan yalnızca eş sefer çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum farklı ancak çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye hiç aynı istemciyle olduğu derecesinde kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarı Kupası finalini izliyorsa, IP siteye git çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne benzer video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu incelemek özgü “kanalları değiştirmeye” karar verirse, etkili birleşik şekilde sadece iplik çoklu yayın grubundan diğerine geçip farklı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını benzer iki saniye içinde indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü bütünü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, yalnız sunucunun birleşik grup müşterinin üyelerine patetik aynı şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf kayran alıcı kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek maksadıyla yüksek kaliteli ve yaygın görüntülük TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hiçbir bir madde üretmek amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar aptal dönüştürmek okunuşu henüz sonra bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz hoşgörülü bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması düşüncesince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz çağ istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları etkili kalitede yapabilmek oldukça taalluk ziyaret edin çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip tek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan tek tıkla birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar